معرفی کیف و کوله پشتی

اصول انتخاب چمدان به همراه دانستنی هایی در مورد جا دادن لوازم سفر در آن

اصول انتخاب چمدان

بسیاری از ما چمدان هایی داریم که چندین سال است مورد استفاده قرار می گیرند و شاید فکر می کنیم که دیگر کارآیی سابق را ندارند و نیاز است که تعویض شوند و یک خرید جدید داشته باشیم. اما برای خرید باید اصول انتخاب چمدان را به خوبی بدانیم تا یک چمدان عالی و بدون نقص خریداری نماییم. ساک و چمدان سفری به این دلیل که قرار است چندین سال در تمام سفرها همراه ما باشند  نیاز به این دارند که یک خرید تخصصی انجام شود.

برای اینکه یک خرید عالی داشته باشید همه چیز را به خوبی بسنجید ابتدا هزینه ای که برای خرید می خواهید بپردازید را معین نمایید و پس از آن با توجه به مقاصدی که همیشه به سفر می روید و تعداد روزهایی که در سفر می مانید می توانید اندازه چمدان خود را انتخاب نمایید. همچنین نوع سفر که با ماشین خودتان باشد و یا هوایی نیز در انتخاب بسیار تاثیر گذار خواهد بود. پس در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی این موراد را با یکدیگر بررسی نماییم.

اصول انتخاب چمدان

اصول انتخاب چمدان

چمدان فوروارد مدل FCLT4080

نحوه خرید یک چمدان

۱- نوع سفر خود را انتخاب کنید و مشخص نمایید که قرار است با چه وسیله ای سفر نمایید این مورد از اولیه ترین اصول انتخاب چمدان است. به طور مثال اگر بخواهید سفر هوایی داشته باشید باید چمدان هایی دقیقا مطابق با استاندارد انتخاب نمایید که اضافه بار به شما نخورد و در سفرها دچار مشکل نشوید. همچنین اگر سفر هوایی بسیار دارید می توانید به جای استفاده از چمدان از ساک های مسافرتی استفاده نمایید که می تواند بدون مشکل در سفرها همره شما باشد اما معمولا دارای چرخ نیستند.

همچنین اگر در سفرها به طور معمول لوازم جانبی بسیاری همراه دارید بهتر است چمدان و یا ساکی که خریداری می نمایید را بررسی کنید تا جیب های جانبی داخلی و خارجی بسیاری داشته باشد تا هر وسیله را در یک محفظه قرار دهید. در این صورت هم داخل چمدان شما دارای نظم و ترتیب خاصی خواهد بود و هم اینکه در صورت نیاز سریعا به لوازم خود دسترسی خواهید داشت و نیازی به جستجوهای طولانی مدت نیست خصوصا اینکه نیاز باشد کل لوازم داخل چمدان را بیرون بیریزید تا وسیله مورد نظر را بتوانید پیدا نمایید.

موضوع دیگر این است که می خواهید چمدان شما از جنس نرم و انعطاف پذیر باشد و یا اینکه جنس سخت داشته باشد تا دوام بیشتری نیز پیدا نماید که این مسئله بستگی به نوع استفاده و سلیقه شما نیز دارد معمولا چمدان های جنس سخت گران تر می باشند.

دو مورد از آپشن هایی که برای انتخاب جنس چمدان باید دانست:

  • مورد اول اینکه دستگیره تلسکوپی چمدان را به بالا بکشید تا جایی که مطمئن شوید برای حمل آن نیازی به خم شدن ندارید.
  • مورد دوم اینکه شاید بخواهید در صف های طولانی چک کردن بلیت و پاسپورت بر روی چمدان خود بشینید و استراحت کنید، بنابراین یک چمدان محکم و مقاوم را انتخاب نمایید.

۲- برای خرید چمدان حتما نیازی نیست که به خیابان و مغازه ها و پاساژها بروید شما می توانید خیلی ساده و راحت از طریق اینترنت این کار را انجام دهید. کافیست در اینترنت سرچ نمایید خصوصا کلمات کلیدی مورد ننظر خود را، در این صورت خیلی راحت و آسان دقیقا به چیزی که می خواهید دسترسی پیدا خواهید نمود.

به طور مثال اگر می خواهید یک چمدان با جنس سخت داشته باید کافیست در اینترنت چمدان سخت را سرچ کنید خواهید دید که چمدان های بسیاری با این آپشن برای شما پدیدار خواهد شد و یا اینکه به دنبال برندهای معروف هستید اگر نام برندی مد نظر شماست با سرچ آن لیست چمدان ها برای شما خواهد آمد در غیر این صورت تنها با سرچ کلمه برندهای معروف چمدان می توانید به هدف خود برسید.

زمانی که برای خرید چمدان به سایتی مراجعه می کنید بهتر است به دقت مواردی را بررسی نمایید از جمله:  اندازه دهانه های بیرونی، زیپ، حلقه های اتصال، جیب، تعداد چرخ، نوع دسته و غیره. هر یک از این ویژگی های برای یک نوع سفر می تواند مناسب باشد.

۳-بهترین کار برای قرار دادن لوازم داخل چمدان این است که آن ها را بسته بندی نمایید خصوصا اینکه چمدان بزرگ باشد با این کار می توانید نظم لوازم داخل چمدان را به خوبی مدیریت نمایید. هر چه بسته بندی ها دقیق تر باشد دسترسی شما به لوازم آسان تر خواهد بود.

۴- زمانی  که می خواهید چمدان خریداری نمایید طبق اصول انتخاب چمدان چک کنید که ابعاد آن با قوانین هواپیمایی مطابقت داشته باشد. همچنین می توانید یکسری از لوازم بسیار ضروری را در کیف دستی خود قرار دهید تا کنار شما باشد و بتوانید به آن دسترسی داشته باید و در این صورت حتی شاید بتوانید چمدان خود را یک سایز کوچکتر انتخاب نمایید.

۵- همیشه  قرار نیست سفرهای شما دقیق طبق پیش بینی هایی که دارید پیش برود. داشتن برنامه خوب است اما اتفاقات غیر منتظره جزو جداناپذیر سفرها هستند که بهتر است برای برخی از آن ها آمادگی داشته باشید و یک چک لیست برای آن ها ترتیب دهید.

۶- برای انتخاب چمدان یک لیست بنویسید که در آن همه چیز مشخص شده باشد.از جمله، هزینه، ظاهر، وزن و نظرات مصرف کنندگان. قیمت بالا هیچ گاه شاخص درستی برای سنجش کیفیت نیست شما نمی توانید به این اصل اعتماد کنید که هر چه قیمت بالاتر باشد کیفیت بهتر است ممکن است این موضوع در مورد چمدان صحت نداشته باشد. زیپ های فلزی برای چمدان خیلی بهتر از نمونه های پلاستیکی هستند (فلز تقریباً همیشه در تمام قسمت ها از پلاستیک بهتر است). همچنین با انتخاب زیپ فلزی به دلیل خاص بودن آن می توانید در فرودگاه چمدان خود را راحت تر پیدا نمایید.

بهتر است چرخ های چمدان خیلی کوچک نباشند. زیرا اگر قرار باشد با چمدان در خیابان راه بروید و به مغازه ها وارد شوید چرخ کوچک نمی تواند به سادگی همراه شما راه بیاید اما چرخ های بزرگ حتی در خیابان های سنگ فرش شده نیز به راحتی همراه شما خواهند بود.

مجموعه سه عددی چمدان الکسا مدل ALX888

۷- در نهایت شما زمانی که چمدان را خریداری نمودید می توانید تغییرات دلخواه خود را به آن اضافه نمایید. می توانید بندهایی به  آن اضافه نمایید تا لوازم شما را کاملا فیکس نماید و یا اینکه بتوانید جایگاهی خاص برای مدارک و آب معدنی و بلیت تهیه نمایید تا در دسترس باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *