معرفی کیف و کوله پشتی

بهترین کوله های کوهنوردی همراه به بررسی ویژگی ها به صورت تک به تک

بهترین کوله های کوهنوردی

بهترین کوله های کوهنوردی همراه به بررسی ویژگی ها به صورت تک به تک

بهترین کوله های کوهنوردی

بررسی ویژگی کوله پشتی های حرفه ای

 

بهترین کوله های کوهنوردی عنوانی ست که کاربران و افراد کوهنورد که به صورت حرفه ای به این کار می پردازند بر روی این کیف ها قرار داده اند. این کیف ها هر یک ویژگی خاص خود را دارا می باشند که برای شرایط مختلف از جمله طبیعت گردی، کوهنوردی، صخره نوردی و یخ نوردی طراحی و تولید شده اند. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا هم ویژگی این کیف ها را مشاهده نمایید و هم نظرات دیگران را در مورد آن ها بخوانید.

 

بررسی ویژگی بهترین کوله های کوهنوردی

THE OSPREY MANTA AG 28 HYDRATION PACK :

بهترین کوله های کوهنوردی

ظرفیت این کیف کوله پشتی ۲۸ لیتر می باشد. بسیاری از کوهنوردان این کیف را جزو علاقه مندی های خود قرار داده اند و حتی در صعودهای قله اورست نیز مورد استفاده قرار گرفته است. از دیگر ویژگی های این کیف می توان به مخزن آب و یا همان کمل بک ۲٫۵ لیتری اشاره نمود.

 جیب های فراوان و متعددی در این کیف تعبیه شده است که یک مزیت عالی خواهد بود و همچنین کمربندی برای حفاظت بیشتر از لوازم داخل کیف و همچنین فیکس شدن کامل بر روی بدن برای آن تعبیه شده است. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که اگر آناتومی شما متفاوت است و یا میان تنه بلند و کوتاه دارید ممکن است این کمربند چندان برای شما کارآمد نباشد. لایه های مشبک در داخل کیف کار شده است که برای هوا رسانی و جریا ن داشتن هوا داخل کیف می باشد تا از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری شود.

 

 

MINDSHIFT GEAR ROTATION 180 HORIZON 34 BACKPACK:

بهترین کوله های کوهنوردی

ظرفیت و حجم این کوله ۳۴ لیتر می باشد و در واقع می توان گفت یک کوله همه کاره است هم برای کوهنوردی عالی ست و هم برای عکاسان و هم برای افرادی که طبیعت گردی انجام می دهند. بسیاری از عکاسان از این که به صورت مداوم دوربین خود را از کیف خارج کنند و عکس بگیرند خسته می شوند اما این کیف دارای یک قسمت جدا می باشد که می توانید دوربین و لنز را درون آن قرار دهید و این قسمت قابلیت چرخی را نیز دارا می باشد که به راحتی در دسترس شما قرار گیرد و می توانید بدون هیچ دردسری دوربین را از کیف کوچک خارج نمایید.

این در واقع یک ویژگی عالی می باشد زیرا در گذشته عکاسان معمولا مجبور بودند که دوربین را از گردن خود بیاویزند که هم باعث آسیب رسیدن به دوربین میشد و هم با عث آسیب رسیدن به گردن.

برخی از کاربران از یک موضوع در رابطه با این کیف شکایت داشتند و آن این بود که فضای کافی داخل کیف وجود ندارد تا یک لپ تاپ ۱۵ اینچی را بتوان داخل آن جای داد و حمل نمود.

هر چند که برای کوهنوردی های کوتاه نیازی به حمل لپ تاپ نیست اما اگر به دنبال کوهنوردی های چند روزه و بلند مدت هستید بدون شک نیاز است که لپ تاپ را همراه خود ببرید و بهتر است این کیف را خریداری نکنید.

 

MOUNTAIN HARDWEAR SCRAMBLER OUTDRY PACK:

بهترین کوله های کوهنوردی

ظرفیت و حجم این کوله ۳۰ لیتر می باشد و در واقع آپشنال و چند کاره است. این کیف چندان جیب های زیادی برای نظم دادن به لوازم ندارد. برای کوهنوردی های ساده و حرفه ای که نیاز به حمل چوب اسکی است عالی خواهد بود و حتی برای سنگ نوردی نیز گزینه خوبی می باشد.

جنس آن ضد آب می باشد و دوام بسیار بالایی دارد پس می توان گفت یک انتخاب بسیار خوب برای محیط های بارانی و ناهموار و برنامه کوهپیمایی در زمستان و پاییز می باشد و مناطق مرطوب می باشد.

 

OSPREY RAVEN 14:

بهترین کوله های کوهنوردی

این کیف در واقع یک کوله پشتی کوچک می باشد که در دوچرخه سواری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا در این حالت نیاز به حمل وسایل زیادی نداریم و تنها یک کیف نیاز است که همراه ما باشد تا بتوانیم لوازم ضروری را داخل آن جای دهیم. این کوله پشتی بدون اسکلت می باشد و بافت آن به صورتی ست که دارای تهویه است.

از ویژگی های مهم دیگر این کیف دارا بودن محفظه ی جداگانه برای مخزن آبرسانی می باشد که آب داخل این مخزن پر می شود و در هر شرایطی به سادگی در دسترس ما خواهد بود. اگر جیب های کیف برای شما بسیار مهم هستند این کوله دارای جیب هایی برای خوراکی ، دوربین عکاسی و حمل میزان بیشتر لباس است.

 

REI WOMAN’S 40 PACK:

بهترین کوله های کوهنوردی

ظرفیت این مدل از کوله پشتی بسیار بالا می باشد و قسمت های زیادی برای نظم دهی لوازم دارد. این کیف به دلیل دارا بودن یک زیپ بزرگ یا طراحی خاص می تواند خیلی راحت دسترسی شما را به فضای داخل کیف باز نماید. پس در نتیجه در این قسمت اصلی اگر لوازمی را قرار دهید می توانید خیلی سریع و ساده به آن دسترسی داشته باشید حتی لوازم بسیار کوچک.

قسمت کمربند این کیف دارای یک محفظه و یا کیف کوچک می باشد که به شما اجازه می دهد لوازمی که بسیار ضروری هستند و نیاز است در دسترس شما باشند مانند گوشی همراه در این قسمت قرار دهید. این کیف دو دسته بندی مخصوص جنسیت زن و مرد دارد که نشان از حرفه ای بودن این برند دارد.

 

REI FLASH 22:

بهترین کوله های کوهنوردی

این کوله کوهنوردی کمی کوچک و شاید نامتعادل باشد از این رو برای پیمایش مسیرهای کوتاه و یا دوچرخه سواران عالی است زیرا بر روی قسمت کمر چندان تعادل خوبی ندارد.

از طرفی دیگر این کیف یک مزیتی دارد و آن این است که در واقع همه کاره است و می توانید در هر زمان و مکان و به هر شکلی که نیاز دارید از آن استفاده نمایید حتی به جای چمدان در مسافرت ها.

 

 

CAMELBACK SEQUOIA 22 HYDRATION PACK:

بهترین کوله های کوهنوردی

این کوله پشتی دارای چند زیپ و قسمت های جداگانه می باشد که یک مزیت عالی برای نظم دهی لوازم می باشد. همچنین دارای کمل بک و یا همان مخزن نگهداری آب می باشد که در صورت خوب بستن درب آن به هیچ وجه مشکلات نشتی از آن را نخواهید داشت. این کیف دارای چند سایز است که می توانید با توجه به نیازی که دارید سایز مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

همچنین دارای یکسری کپسول ها و یا همان بالشتک های نرم طراحی شده که می تواند باعث شود چندان احساس سنگینی در طول مسیر نداشته باشید.

بندهای کمری حرفه ای بر روی کمر و قفسه سینه بسته می شود و این موضوع باعث انتشار وزن در سطح بیشتری از بدن شده و کمک می کند که فشار تنها در یک نفقطه ایجاد نشود در نتیجه می توانید در تمام مدت زمان کوهپیمایی این کیف را بر دوش خود حمل نمایید.

 این کیف به دلیل دارا بودن فضای بالا و جیب های جداگانه، انتخاب خوبی برای حمل لوازم شخصی و مورد نیاز مانند لپتاپ و غیره می باشد. خصوصا افرادی که کوهپیمایی های حرفه ای و بلند مدت انجام می دهند و نیاز به کوله کوهنوردی دارند.

 

COTOPAXI LUZON 18L DEL DIA DAYPACK:

بهترین کوله های کوهنوردی

بررسی ویژگی بهترین کوله های کوهنوردی

 

 

ظرفیت این کوله پشتی ۱۸ لیتر می باشد. این کیف فاقد اسکلت است و در نتیجه هم سبک تر می شود و هم انعطاف بیشتری دارد و می توان گفت ویژگی های یک کوله پشتی خوب را دارا است.

داخل کیف فضای بزرگی وجود دارد که می توان لوازم بیشتری را در آن جای داد. همچنین می توان لوازم داخل کیف را با بندهایی بست که از هر لحاظ ایمنی لوازم حفظ می شود.

کیف دارای مخزن آبرسانی می باشد و بندهای آن قابل تنظیم هستند تا بتوان با توجه به فیزیک بدن هر فرد آن را تنظیم نمود.

تمام بافت های پارچه این کیف  قابل بازیافت و دست بافت می باشد که یک ویژگی عالی برای طرفداران محیط زیست است . این کیف برای کوهپیمایی های کوتاه روزانه و فعالیت هایی از این دست بسیار عالی و مناسب است. اما در مقابل برای صعودهای سنگین و طولانی مدت چندان توصیه نمی شود.

 

چه کوله پشتی هایی مخصوص دوچرخه سواری هستند؟

بیشتر کوله پشتی های سبک و کوچک که وزن چندانی نداشته باشند می توانند مناسب باشند

زیپ بزرگ می تواند یک مزیت برای کیف باشد؟

بله، زیرا می تواند دسترسی خوبی به فضای اصلی داخل کیف بدهد

جیب های متعدد برای کیف مورد نیاز است؟

بله، زیرا می تواند باعث نظم دهی فضای کیف شود و لوازم را منظم در جای خود قرار دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *