معرفی کیف و کوله پشتی

تمیز کردن کیف چرم لپ تاپ و کوله پشتی بدون آسیب به بافت چرم کیف

تمیز کردن کیف چرم لپ تاپ و کوله پشتی بدون آسیب به بافت چرم کیف

کیف کوله پشتی و کیف لپ تاپ از جمله کیف هایی هستند که به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنیم و در هر زمان و مکانی همراه ما هستند. با استفاده روزانه از این کیف ها بدون شک پس از مدتی کثیف خواهند شد و حتی ممکن است لکه هایی بر روی کیف پدیدار شوند این لکه ها به ویژه بر روی کیف هایی که چرم رنگ روشن دارند بیشتر و واضح تر دیده می شوند پس نیاز است که بتوانیم آن ها را تمیز نماییم اما با روشی اصولی که به بافت اصیل چرم آسیب وارد نشود.

برای تمیز کردن کیف چرم می توان از مواد پاک کننده چرم استفاده نمود و یا صابون زین برای از بین بردن لکه های پررنگ و عمیق اما باید بدانید که به چه صورت از این مواد استفاده نمایید تا چرم آسیب نبیند. همچنین پس از تمیز نمودن باید از نرم کننده و براق کننده استفاده نمود تا هم زیبایی کیف به آن بازگردد و هم اینکه چرم خشک نشود و دچار پوسته و پارگی نشود. مواد پاک کننده را می توانید فروشگاه های معمول و حتی آنلاین نیز تهیه نمایید و طبق مراحلی که در ادامه برای شما قرار داده ایم کار را پیش ببرید تا کیفی زیبا مانند روز اول داشته باشید.

 

تمیز کردن کیف چرم

تمیز کردن کیف چرم با رعایت اصول

کیف لپ تاپ چرمی فوروارد FORWARD FCLT-L904BNL

تمیز کردن کیف چرم با استفاده از پاک کننده مخصوص چرم

۱- ابتدا کمی پاک کننده چرم را بر روی کیف خود اسپری نمایید فقط به این موضوع دقت نمایید  که قبل از استفاده حتما اسپری را تکان دهید. کیف خود را بر روی یک سطح صاف پیش روی خود قرار دهید و سپس حدود ۲ بار اسپری تمیز کننده چرم را روی کیف های کوچک مانند کیف پول و یا ۳ بار بر روی یک کیف های بزرگتر مانند کوله پشتی و لپ تاپ اسپری نمایید. اجازه دهید مواد پاک کننده چیزی حدود ۳۰ ثانیه بر روی کیف چرم باقی بماند.

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن کیف نمایید ابتدا بهتر است که به صورت کامل آن را خالی نمایید. تهیه اسپری پاک کننده چرم بسیار ساده است کافیست به فروشگاه ها مراجعه نمایید تا آن را خریداری کنید.

۲- پس از اینکه مواد پاک کننده را بر روی کیف اسپری نمودید و ۳۰ ثانیه از آن گذشته سپس با یک مسواک نسبتا محکم بر روی سطح کیف چرم بکشید. بهتر است این کار را به صورت دایره وار انجام دهید تا کثیفی هایی که درون درزهای چرم نفوذ کرده نیز پاک شود. این کار را ادامه دهید تا جایی که به صورت دیداری دیگر کثیفی نبینید و یا اینکه احساس تمیز بودن زمانی که بر روی کیف دست می کشید ایجاد شود. دقت نمایید که تمام سطوح و درزها را به خوبی مسواک بکشید تا کثیفی باقی نماند.

در جاهایی از کیف که دارای دوخت است زیاد مسواک نکشید زیرا ممکن است دوخت ها آسیب ببیند و کیف شما دچار پارگی شود.

۳-اگر می خواهید داخل کیف را نیز تمیز نمایید می توانید اسپری پاک کننده را بر روی یک پارچه بزنید و سطوح داخلی کیف را تمیز نمایید. سطوح داخلی دارای گوشه ها و شکاف ها و جیب های بسیاری هستند که باید با دقت آن ها را تمیز نمایید.

اگر قسمت داخلی کیف دارای آستر است، می توانید برای تمیز نمودن قسمت های داخلی تنها از یک پارچه که مرطوب استفاده نمایید.

۴- پس از اینکه با مسواک تمام سطح کیف را تمیز کردید نوبت آن است که مواد پاک کننده را از روی کیف خود تمیز کنید. در اینجا کافیست این کار را با یک دستمال تمیز انجام دهید. بهتر است از پارچه نخی استفاده نمایید تا به بافت کیف آسیب وارد نکند. زمانی که در حال پاک کردن کیف هستید این کار را با دقت انجام دهید تا اگر لکه ای باقی مانده بتوانید با کشیدن همان پارچه آن را پاک نمایید. در نهایت نیز می توانید یک حوله مرطوب بر روی تمام سطح کیف بکشید تا به صورت کامل تمیز شود.

سعی کنید به هیچ وجه از پارچه های زبر استفاده نکنید زیرا می تواند به بافت چرم آسیب وارد نماید و بر روی آن خراش ایجاد کند که اصلا خوشایند نیست.

۵-پس از اتمام کار تمیز کردن، با پارچه نخی کیف را در معرض هوای آزاد به مدت ۲۴ ساعت قرار دهید تا اگر رطوب باعث ایجاد نم در آن شده باشد، خشک شود. این کار را به دور از نور خورشید و در هوای آزاد منزل انجام دهید زیرا نور خورشید می تواند باعث ایجاد تغییر رنگ در چرم شود. پس از ۲۴ ساعت دیگر کیف برای استفاده آماده خواهد بود.

ایده استفاده از خشک کن را نیز از ذهن خود دور نمایید زیرا باعث پاره شدن و خشک و شکننده شدن چرم کیف خواهد شد.

تمیز کردن عمیق کیف های چرم با استفاده از صابون زین

۱-در قسمت بالا برای شما تمیز کردن کیف چرم با استفاده از اسپری تمیز کننده را آموزش دادیم اما در این قسمت می خواهیم روش دیگری را به شما معرفی نماییم که با استفاده از صابون زین می باشد. در ابتدا چرم را با یک پارچه نخی مرطوب پاک نمایید. سپس یک پارچه نخی نرم را با آب گرم مرطوب کنید و سعی کنید تا جایی که می توانید آب را از داخل پارچه خارج نمایید تا تنها کمی مرطوب باشد و از آب خالی شود. آلودگی های سطحی روی کیف را این دستمال پاک نمایید و پس از آن می توانید ازصابون زین برای تمیز کردن عمیق استفاده نمایید.

مطابق معمول قبل از اینکه برای تمیز کردن کیف اقدام نمایید داخل کیف خود را خالی کنید. هیچ گاه نگذارید مقدار زیادی آب بر روی سطح چرم باقی بماند زیرا می تواند باعث خشک شدن چرم و تغییر شکل آن شود.

۲- حال کمی از صابون زین را بر روی پارچه بمالید. معمولا از صابون زین برای تمیز کردن هر نوع چرمی استفاده می شود. قوطی صابون زین را باز کنید و مقدار کمی از آن را به گوشه پارچه بمالید. صابون زین را می توانید خیلی ساده و آسان از تمامی فروشگاه ها تهیه نمایید.

۳- پس اینکه پارچه نخی و نرم را به صابون زین آغشته کردید پارچه را بر روی تمام سطوح چرم و حتی چین و چروک های آن بکشید. زمانی که شما شروع می کنید به کشیدن صابون بر روی کیف خاک و کثیفی به پارچه خواهد چسبید. صابون را روی چرم بکشید و این کار را تکرار نمایید  تا جایی که دیگر هیچ گونه لک بر روی کیف باقی نمانده باشد.

زمانی که درزهای کیف را تمیز می کنید مراقب باشید  تا با این کار باعث پوسیدگی و خرابی بر روی کیف نشوید. برای قسمت داخلی کیف نیز می توانید از همان صابون زین استفاده نمایید تا قسمت داخلی نیز تمیز شود.

۴- اگر لکه هایی وجو دارند که بسیار عمیق و پر رنگ هستند می توانید صابون را به یک گوش پاک کن بزنید و به صورت دایره وار گوش پاک کن را بر روی لکه بکشید. سعی کنید این کار را با دقت انجام دهید تا زمانی که احساس کنید لکه در حال ناپدید شدن می باشد. اگر سر گوش پاک کن آلوده شد با سر دیگر کار خود را ادامه دهید.

زمانی که کار شما با صابون تمام شد می توانید حال با یک پارچه تمیز سطح کیف را پاک نمایید.

۵-پس از تمیز کردن سطح کیف آن را دخل یک پارچه بپیچید و اجازه دهید ۱۰ ساعت در همان حالت باقی بماند. سپس کیف را داخل یک حوله دیگر قرار دهید و حوله را به دور کیف بپیچید. سعی کنید کمی با حوله به کیف فشار بیاورید تا اگر آب اضافی وجود دارد گرفته شود و در جای خشک و خنک قرار دهید تا خشک شود.

زمانی که کیف داخل حوله است گرمای مستقیم به آن ندهید.

 

تمیز کردن کیف چرم

تمیز کردن کیف چرم لپ تاپ و کوله پشتی بدون آسیب به بافت چرم کیف

راهکارهایی برای براق و نرم کردن کیف چرمی

۱- یک پارچه نخی و نرم بردارید و گوشه آن را به کمی از مواد نرم کننده چرم آغشته نمایید. با این کار شما می توانید سطح چرم را نرم و مرطوب نمایید. پس از اینکه مقداری نرم کننده را با پارچه برداشتید می توانید به آرامی آن را بر روی سطح چرم بکشید.

تهیه و خرید نرم کننده چرم خیلی ساده و آسان خواهد بود و حتی می توانید از فروشگاه های آنلاین نیز آن را خریداری نمایید. اگر جنس کیف شما از جیر است، از نرم کننده ای که مخصوص جیر است، استفاده نمایید.

۲-  نرم کننده چرم را بصورت دایره وار بر روی کیف پول بکشید. پارچه را بین انگشتان خود قرار دهید و نرم کننده را بر روی کیف خود به خوبی مالش دهید. حوله ای که در دست دارید با بر روی تمام سطوح کیف بچرخانید. پس از اینکه تمام سطوح کیف را به خوبی به نرم کننده آغشته کردید می توانید کار خود را به اتمام برسانید.

زمانی که شما ار نرم کننده استفاده می کنید بدون شک نرم کیف های چرم شما کمی تغییر می کند و تیره تر می شود اما این تغییر رنگ موقتی است و دائمی نخواهد بود.

کیف چرم رودوشی فوروارد مدل FCLT720-Large

۳-  بهتر است کیف خود را با پارچه تمیز و نرم تا جایی که چرم شروع به درخشش می کند، جلا دهید. سعی کنید پارچه شما برای این کار با پارچه ای در مراحل قبلی استفاده کرده اید متفاوت باشد. پس از انجام این کار نیز باید حوله به دور کیف بپیچید و آن را در جای خشک و خنک قرار دهید تا کیف هم خشک شود و هم سطح آن براق و نرم شود و از خشک شدن و پوسته دادن چرم جلوگیری شود.

بهتر است کیف چرم خود را هر ۴ تا ۶ ماه یک بار نرم کننده بزنید و تمیز نمایید با این کار کیفیت چرم کیف حفظ می شود و  عمر کیف شما طولانی تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *