معرفی کیف و کوله پشتی

جنس بدنه چمدان سخت باشد بهتر است و یا نرم و انعطاف پذیر؟

جنس بدنه چمدان

جنس بدنه چمدان سخت باشد بهتر است و یا نرم و انعطاف پذیر؟

 

جنس بدنه چمدان

جنس بدنه چمدان و مقایسه دو جنس از چمدان

 

برای این ‌که بتوانید سفرعالی داشته باشید نیاز به یک چمدان دارید که بتواند به خوبی شما را همراهی کند و شما در سفر تنها نگذارند برای این منظور زمانی که اقدام به خرید چمدان می‌  کنید بدون شک یک سری معیارها مد نظر شما می باشد ازجمله جنس بدنه یا قیمت و غیره که هر یک را در خرید خود لحاظ می کنید.

 اما شاید چیزی که در نظر شما شاید مهم نباشد و برای فروشنده چمدان مهم است این است که چمدانی که می‌ خواهید خریداری نمایید می ‌خواهید بدنه آن نرم باشد یا سخت؟ بسیاری از افراد بدنه نرم را می ‌پسندند به دلیل انعطاف پذیری بیشتر و بخش دیگر بدنه سخت را.

 

چمدان الکسا مدل ALX888 سایز کوچک

 این موضوع و انتخاب جنس بدنه چمدان بیشتربه تجربه سفرهای قبلی شما بازمی ‌گردد. در گذشته بیشتر جنس چمدان دارای بدنه‌ های سخت بود که دارای قاب ‌های فلزی بودند. اما از دهه هشتاد میلادی به بعد پارچه‌های کامپوزیتی به روی کار امدند که قایل انعطاف بودند و در عین حال سبک و مقاوم.

در حال حاضر چمدان هایی که نرم و انعطاف پذیر هستند قسمت عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده اند.اما در مقابل چمدان هایی با جنس سخت نیز که سبک هستند به بازار راه پیدا کرده اند. در چند سال گذشته ترند شده اند چمدان های سخت رواج پیدا کرده است و از این رو تولیدات این سبک از چمدان ها بیشتر نیز شده است.

تهیه و خرید چمدان نیاز به صرف هزینه دارد که شاید از میزان متوسط تا گران باشد از این رو باید با توجه به نیازها و خواسته هایی که داریم چمدان را خریداری نماییم. ویژگی ها و امکانات درخواستی هر فرد مشخصا با فرد دیگر متفاوت می باشد. این موضوع را بدانید که چمدان را تنها برای یک سفر انتخاب نمی کنید بلکه برای چندین سفر و چندین سال آن را انتخاب می کنید از این رو باید با دقت تمام ویژگی های آن را بررسی نمایید. در ادامه این متن سعی داریم دو مدل و دو جنس بدنه چمدان را با یکدیگر مقایسه نماییم و بدانیم هر یک دارای چه ویژگی ها و مزایا و معایبی می باشد تا با توجه به ویژگی های مورد نظر خود بتوانیم بهترین نوع آن را انتخاب نماییم.

 

جنس بدنه چمدان

چمدان با جنس سخت

 

 چمدان سخت  
مزایای اصلی

در عین اینکه سبک است بسیار محکم و مقاوم نیز می باشد. همچنین طراحی و تناسب جالبی در چمدان‌ با بدنه سخت دیده می شود زیرا تولیدات این سبک از چمدان ها این روزها بسیار تغییر پیدا کرده و پیشرفته شده است.

اگر لوازم داخل چمدان برای شما بسیار مهم هستند و می خواهید ایمنی بسیار بالایی داشته باشند چمدان با بدنه سخت می تواند پاسخگوی این نیاز شما باشد. اگر جنس بدنه سخت باشد بدون شک از دستبرد احتمالی سارقین جلوگیری می شود و همچنین نیازی نیست دیگر نگران پاره شدن چمدان در میانه سفر باشید. به دلیل اینکه زیپی بر روی چمدان قرار ندارد احتمال جیب بری چمدان به صفر می رسد.

شما این قابلیت را دارید که از حداکثر گنجایش استفاده نمایید زیرا چین های پارچه دیگر وجود ندارند که مانع از استفاده از حداکثر گنجایش شوند و وجود یک قاب پلاستیکی این امکان را به شما می دهد که خیلی ساده این کار را انجام دهید.

جنس بدنه سخت چمدان می تواند از محتویات درون کیف به خوبی محافظت نماید حتی اگر چمدان واژگون شود و از دستان شما بیفتد. این موضوع خصوصا برای لوازم شکستنی داخل چمدان بسیار مهم است.

 

اشکالات عمده

زمانی که شما درب چمدان را باز می کنید فضای زیادی اشغال می شود که در واقع این حالت چیزی بیش از دوبرابر چمدان های نرم می باشد و از جمله ایرادات اساسی این مدل از چمدان می باشد.

شما حتی اگر نیاز به یک وسیله کوچک درون چمدان داشته باشید با توجه به نوع طراحی چمدان های سخت باید تمام درب کیف را به صورت کامل باز نمایید که این موضوع چندان خوشایند نیست. خصوصا برای هتل ها که فضای چندان بزرگی ندارند و باز شدن درب چمدان فضای اتاق را به صورت کامل می گیرد.

این موضوع را باید مد نظر داشته باشید که اگر این جنس از چمدان را انتخاب کردید برای خارج کردن یک وسیله کوچک باید کل چمدان را باز نمایید و خالی کنید.

چمدان‌ با جنس سخت عمدتا قابلیت افزایش فضا ندارند.

معمولا چمدان هایی با جنس سخت دارای ۴ چرخ می باشند این شاید یک مزیت محسوب شود اما اگر در برخی از مواقع نیاز باشد که چمدان را بر روی سطوح ناهموار بکشید کنترل چمدان با ۴ چرخ می تواند بسیار سخت باشد.

این سبک از چمدان ها معمولا بسیار جا گیر هستند از این رو برای اتومبیل زیاد مناسب نبوده خصوصا اگر قرار است چند نفری سفر کنید دیگر جایی برای کیف و سایر لوازم نخواهد ماند. پس بهتر است تمامی این موارد را هنگام خرید بررسی نمایید.

 

جنس بدنه چمدان

چمدان با جنس نرم

 

  چمدان نرم   
مزایای اصلی

چمدان‌ با بدنه نرم معمولا می تواند لوازم ما را مرتب تر و منظم تر نگه دارد و در واقع یک نوع سازمان دهی بهتر لوازم برای ما محسوب می شود. در فضای داخلی و خارجی چمدان جیب های مختلفی دیده می شود که باعث می شود ما بتوانیم خیلی سریع و راحت به تمام لوازمی که نیاز داریم به سرعت دسترسی پیدا کنیم.

اگر جنس بدنه چمدان شما دارای بدنه نرم و انعطاف پذیر می باشد پس برای استفاده در فرودگاه و همچنین ایستگاه‌های قطاربسیار مناسب تر خواهد بود. زیرا می توانید لوازمی مانند بلیط و پاسپورت را در جیب های خارجی کیف و در دسترس قرار دهید و در صورت لزوم بتوانید سریعا از آن ها استفاده نمایید اما در عین حال باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این جیب ها امنیت و ایمنی چندان زیادی ندارند.این سبک از چمدان را زمانی که باز می کنید فضای کمتری اشغال می کند و خیلی راحت می توانید درب آن را به دیوار تکیه دهید و به این صورت چمدان راحت باز می شود. برای دسترسی به لوازم خود نیازی نیست تمام لوازم داخل چمدان را مانند چمدان های جنس سخت خالی نمایید.

چمدان‌ با بدنه نرم خیلی راحت می تواند  قابلیت افزایش ظرفیت را در اختیار شما قرار دهد. پس می تواند یک کیف عالی برای حمل لوازم بیشتر باشد. همچنین به سادگی در اتومبیل و صندوق عقب ماشین جای می گیرند  همراه با اینکه می توانید در کنار آن لوازم بیشتری را قرار دهید.

 

مجموعه سه عددی چمدان الکسا مدل ALX888

اشکالات عمده

هر چه چمدان با جنس نرم سبک ‌تر و نازک ‌تر و شل ‌تر باشد این معنی را می دهد که دارای پارچه سبک تری بود و شاید امکانات کمتری را در اختیار شما قرار دهد اما به معنی انعطاف بیشتر نیز می باشد.

این سبک از چمدان های خیلی ساده و راحت پاره می شوند پس دزدان می توانند به راحتی این چمدان را پاره کنند و به محتویات داخلی آن دست پیدا کنند. همچنین جیب های خارجی نیز خیلی راحت در دسترس سارقان می باشد. در نتیجه اینکه ایمنی کمتری نسبت به چمدان هایی با جنس سخت دارند.

محافظت از لوازم شما با توجه به اینکه کمربندهایی داخل چمدان تعبیه شده تا بتواند لوازم شما را در جای خود فیکس نگه دارد نیز بیشتر خواهد بود.

پارچه های چمدان خیلی ساده و راحت در معرض ساییدگی، خراش و پارگی حین حمل و سفر و ترانزیت های هوایی قرار می گیرند.

 

کدام جنس از چمدان در برابر سرقت اینمن تر می باشد؟

حنس سخت زیرا جیب های خارجی ندارد و همچنین جنس بدنه امکان پاره شدن ندارد

برای سفرهای هوایی و سفر با قطار کدام جنس چمدان بهتر است؟

جنس نرم، زیرا هم انعطاف پذیر است و هم دارای جیب های خارجی برای قرار دادن لوازم ضروری و بلیط می باشد

اگر می خواهید لوازم شما فضای کمتری را اشغال نماید کدام چمدان را بهتر است؟

بدون شک چمدان با جنس نرم زیرا قابلیت انعطاف دارد

کدام چمدان دارای زیپ افزایش حجم می باشد و می توان میزان بیشتری لباس داخل آن قرار داد؟

چمدان با جنس نرم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *