معرفی کیف و کوله پشتی

حمل کوله پشتی سنگین با رعایت موراد و اصول صحیح برای افراد و کودکان

حمل کوله پشتی سنگین با رعایت موراد و اصول صحیح برای افراد و کودکان,انواع کوله پشتی,کیف کوله پشتی مدرسه,کوله پشتی روزانه,کوله پشتی ورزشی

کوله پشتی های امروزه به یکی از کیف های بسیار پرمصرف برای همه افراد تبدیل شده اند. زیرا حمل آن ها ساده تر است و میزان لوازمی که داخل کیف جای می گیرد می تواند بیشتر باشد نسبت به سایر کیف ها. همچنین کوله استفاده برای تمام گروه سنی و همچنین تمام حالات دارد از یک دانش آموز مدرسه ای گرفته تا یک دانشجو، کارمند، ورزشکار و غیره.

اما یک نکته منفی که در رابطه با کیف های کوله پشتی می توان نام برد این است که به دلیل دارا بودن حجم و فضای بسیار لوازم بسیاری را داخل آن قرار می دهیم که باعث سنگین شدن بیش از حد کیف می شود و همین امر حمل کیف را می تواند برای ما دشوار نماید و یا حتی آسیب هایی به مهره های گردن و کمر و همچنین عضلات و ساختار شانه ایجاد نماید.

برای این منظور مطلبی جامع را قرار داده ایم که بتوانید شیوه صحیح حمل کوله پشتی سنگین به صورت اصولی را بیاموزید در این صورت از عوارض منفی که بر بدن می گذارد در امان خواهید ماند. با اینکار طول عمر مفید کوله پشتی نیز بیشتر خواهد شد زیرا به صورت صحیح حمل و نگهداری شده و بار بیش از حد معمول را حمل نکرده است.

حمل کوله پشتی

حمل کوله پشتی

کوله پشتی فوروارد مدل FORWARD FCLT5001

کوله پشتی را به درستی به پشت خود بیاندازید

۱- بهترین کار برای حمل کوله پشتی این است که کوله را به همان سبک که طراحی و تولید شده مورد استفاده قرار دهید. در واقع کوله را به روی کمر و پشت خود قرار دهید تا بتوانید از بندهایی که به آن وصل است استفاده نمایید.

۲- بسیار ایده آل است که از هر دو بند کوله استفاده نمایید. هر کدام از بند ها را بر روی یک شانه قرار دهید تا در این صورت وزن کوله به صورت مساوی بر روی شانه های شما تقسیم شود. اگر بخواهید از کوله به صورت یک طرفه استفاده نمایید به شانه و گردن و ستون مهره های شما فشار بیش از حد وارد می شود خصوصا اگر بخواهید به صورت طولانی مدت سرپا بایستید می تواند برای شما مشکل ساز شود. همچنین تنظیم بندهای کیف برای حمل کوله پشتی می تواند موضوع مهمی باشد.

۳- اگر کیف شما دارای بندهای سینه و پایینی بر روی لگن می باشد حتما آن را ببندید. بستن این بند ها به شما کمک می کند تا حمل کوله پشتی ساده تر انجام شود وهم اینکه از تکان خوردن بیش از حد کیف و افزایش وزن کیف به دلیل این تکان ها جلوگیری شود. در نهایت اینکه بستن این بندها مانع از کشیده شدن و آویزان شدن کوله بر روی شانه های شما می شود.

۴- برای چیدمان داخلی کوله پشتی در انتهای کیف لوازم سنگین را قرار دهید و سپس لوازم سبک تر را در قسمت بالای کیف قرار دهید  تا تعادل وزنی ایجاد شود و در حمل کوله پشتی دچار مشکل نشوید.

بهترین وزن کوله پشتی مدرسه و یا روزانه برای نوجوانان یا بزرگسالان حدود ۲۰ کیلوگرم می باشد. اگر قرار است یک کودک کوله پشتی را حمل نماید پس بهترین وزن برای آن زیر ۱۰ کیلوگرم می باشد.

همیشه سعی کنید تا جایی که می توانید لوازم مورد نیاز خود را داخل کیف کوله پشتی قرار دهید زیرا در این صورت حمل آن ساده تر خواهد بود تا اینکه لوازم را به صورت جداگانه حمل نمایید.

۵- بهتر است هنگامی که کوله پشتی بر روی شانه های شما قرار دارد به صورت عادی گام بردارید اگر هنگام حمل کوله پشتی دچار مشکل هستید و نمی توانید به خوبی و راحت راه بروید توصیه می کنیم موارد زیر را مطالعه نمایید.

کاهش وزن کوله پشتی

۱- سعی کنید داخل کوله پشتی تنها لوازم ضروری و مورد نیاز را قرار دهید و از حمل لوازمی که چندان ضروری نیستند اجتناب نمایید. به طور مثال وسایل الکترونیکی ( مانند تبلت، گوشی موبایل و لپ تاپ ) یا برخی لوازم دیگر که چندان در مدرسه و دانشگاه و یا در تمام طول روز مورد نیاز شما نیستند را از داخل کیف خود حذف نمایید. این لوازم می تواند کمی از وزن کیف کوله پشتی شما را کم کند.

۲- برای کودکانی که  به مدرسه می روند می توانند تمام دفتر و کتاب های خود را همراه نبرند و به جای آن تنهای برگه ها و تمریناتی که نیاز هستنند را همراه خود داشته باشند در این صورت وزن بسیاری از کیف آن ها کم خواهد شد و مشکل حمل کوله پشتی تا حدود بسیاری کمرنگ می شود.

۳- می توانید مطالعات خود را در کتابخانه مدرسه انجام دهید و در این صورت  از کتاب هایی که در کتابخانه وجود دارد بهره مند شوید با اینکار دیگر نیازی نیست که حتما کتاب های مورد نظر را همراه خود ببرید و این کار باعث می شود وزن کیف به میزان چشمگیری کاهش پیدا نماید.

۴-برای بردن کتاب ها همراه خود برنامه ریزی داشته باید و تنها  چند کتابی که حتما به آن نیاز پیدا خواهید نمود را حمل نمایید. به طور مثال به جای اینکه هر روز ۱۰ عدد کتاب را حمل کنید که تنها شاید ۳ کتاب از آن حجم مورد نیاز شما باشد می توانید تنها همان ۳ کتاب را همراه خود داشته باشید.

۵-یکی دیگر از ترفندهایی که می تواند برای حمل کیف سنگین به شما کمک این است که اگر مجبور هستید لوازمی همراه خود ببرید که کیف شما را بسیار سنگین می کند می توانید با خودرو والدین خود به مدرسه بروید تا حمل کیف ساده تر و بدون دردسر باشد.

حمل با دست به جای شانه

برخی مواقع پیش می آید که نمی توان کیف را بر روی شانه های خود قرار دهیم و آن را حمل کنیم پس در اینجا راهی که برای ما وجود دارد این است که می توان با استفاده از دستگیره های کیف تنها با دست کیف را حمل نمود. اما برای این کار یکسری نکات را باید رعایت نمایید که در ادامه گفته خواهد شد.

۱- بهتر است کوله پشتی را روی یک دست قرار دهید و با یک دست آن را حمل نمایید و سعی کنید که از دستگیره های کیف به بهترین نحو استفاده نمایید.

۲- بهتر است کوله پشتی را تا زمانی که دستان شما کاملا خسته شدند به حمل با همان دست ادامه دهید. زیرا در غیر این صورت مجبور هستید مدام کیف را از این دست به آن دست نمایید و این کار انرژی بسیاری را از شما خواهد گرفت و دستان شما را آزرده خواهد نمود.

کوله پشتی کوهنوردی فوروارد FORWARD FCLT310

۳- حمل کیف با دست شاید در ابتدای کار انجام شدنی باشد اما به مرور و رفته رفته می تواند باعث آزار دیدن دستان و گردن و شانه های شما می شود و احساس کشش نیز در این نواحی ایجاد می نماید. پس تا جای ممکن سعی کنید کیف را با بندهای شانه ای و بر روی شانه های خود حمل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *