معرفی کیف و کوله پشتی

دافل بگ ( Duffel Bag ) یا ساک مسافرتی دارای چه کاربردهایی می باشد؟

دافل بگ

برای رفتن به سفر نیاز به یک کیف و یا چمدان داریم که لوازم خود را درون آن قرار دهیم. اگر چمدان باشد که دسته بندی های مختص به خود را دارد از لحاظ جنس و اندازه و داشتن دو چرخ و یا چهار چرخ و دسته و حتی نوع سافت و هارد آن.

اما اگر به صورت کیف مسافرتی باشد می تواند شامل کیف و یا ساک ورزشی باشد که در واقع و در اصطلاح به دافل بگ معروف می باشد. دافل بگ می تواند هم برای سفر کاربرد داشته باشد و هم برای باشگاه و انواع ورزش ها و یا حتی برای تعطیلات کوتاه آخر هفته. در ادامه به صورت کامل و تخصصی این موضوع را بررسی خواهیم نمود.

ساک ورزشی فوروارد مدل FORWARD FCLT006

ریشه دافل بگ ( Duffel Bag ) چیست؟

کلمه دافل در لغت بیشتر به معنای پارچه ابریشمی می باشد که در اصل به سبک و نوع طراحی و استفاده از کیف اشاره دارد همچنین دافل نام یک روستا در کشور بلژیک می باشد که پارچه هایی ابریشمی و ضخیم را برای کیف تولید می کردند. در سال های گذشته این نام بیشتر برای کیف هایی با اندازه بزرگ تر مورد استفاده قرار می گرفت ک توسط مردم استفاده می شد. اما با گذشت زمان و ورود طرح های جدید در این سبک کیف ها به شکل امروزی درآمد و توانست افراد زیادی را به سمت خود جذب کند و استفاده های بیشتری را در هر زمینه ای داشته باشد.

ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) یا ساک تعطیلات ( Weekend Bag ) یا ساک ورزشی ( Gym Bag ) که به دافل بگ معروف هستند به این شکل هستند که به صورت یک کیف استوانه ای که جنس آن از پارچه و یا چرم می باشد تهیه شده اند یک زیپ در قسمت بالای کیف برای بسته شدن وجود دارد البته در مدل های مختلف کمی طرح آن متفاوت می باشد به طوری که  در بعضی مدل ها دارای بند شانه ای بلند و حتی یک دسته برای حمل در هر شرایطی و یا حمل ساده تر تعبیه شده است.

دافل بگ

دافل بگ

شکل کلی دافل بگ ها ( Duffel Bag ) به این صورت است که از چمدان های معمولی کوچکتر هستند  و در عین حال بزرگتر از کوله پشتی های معمول می باشند.

به دلیل داشتن فضای داخلی بیشتر و بزرگ تر توسط ورزشکاران دراماکن ورزشی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد همچنین برای سفرها نیز می تواند عالی باشد زیرا یک کیف جمع و جور است که حمل آن نیز ساده است و خیلی راحت می توان آن را همراه خود به هر جایی برد بدون اینکه نیاز باشد مقصد و نوع سفر خود را در نظر بگیرید. دافل بگ ها ( Duffel Bag ) مدل های بسیار زیاد و متنوعی دارند که می توان بر اساس نوع نیاز و کاربردی که لازم دارید و جنس کیف آن ها را انتخاب نمایید.

از دافل بگ ها برای حمل تجهیزات ورزشی یا وسایلی که قرار است در سفر همراه شما باشد می توان استفاده نمود. همچنین از این سبک کیف ها در میان پرسنل نظامی استفاده بسیاری می شود؛ ملوانان و تفنگداران دریایی از دافل بگ ها ( Duffel Bag ) استفاده می کنند به آنها  Sea Bags می گویند.

اگر قرار است برای سفرهای متعدد ساک را انتخاب نمایید می توانید رنگ های تیره را مد نظر داشته بشید زیرا دیرتر کثیف می شوند و یا حتی کمتر لک های کثیفی بر روی آن  دیده می شود. می توانید کیف یا جنس پارچه نانو و ضد آب را انتخاب نمایید که آب به داخل آن نفود نکند تا با خیال آسوده همیشه و همه جا کیف را بتوانید همراه خود اشته باشید.

برخی ای انواع دافل بگ ها دارای یک بند بلند برای روی شانه هستند و برخی دیگر دارای دو بند متوسط و دسته آخر تنها دارای دو دسته و یا بند کوتاه می باشند که می توانید بنا به استفاده ای که دارید انواع بندهای آن را انتخاب نمایید.

ساک ورزشی لکسین مدل Lexin LX018

گنجایش فضای درونی دافل بگ چقدر است؟

در ساک مسافرتی یا همان دافل بگ می توان لوازمی مانند: دو دست لباس، یک جفت کفش ، لوازم بهداشتی وآرایشی و اکسسوری های کوچک که در سفرهای کوتاه مورد نیاز است را قرار داد و در واقع می توان گفت فضای بزرگی برای یک کیف در این ابعاد می باشد که حمل ساده ای نیز دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *