معرفی کیف و کوله پشتی

راهنمای بستن چمدان با استفاده از چک لیست و چیدمان قبل از سفر

راهنمای بستن چمدان

همه ما از شنیدن خبر سفر خوشحال می شویم و مسافرت رفتن را دوست داریم اما شاید چیزی که ما را کمی ناراحت و نگران می کند چمدان و بستن چمدان و لوازم سفر می باشد. قبل از سفر کارهای بسیاری باید انجام داد از این رو همیشه تراکم کاری بالاست و در این میان باید چمدان را جمع کنیم اما ممکن است به دلیل مشغله ذهنی چیزی را فراموش کنیم که  ضروری باشد و در سفر مورد نیاز قرار گیرد.

از این رو برای شما یک راهکار قرار داده ایم. می توانید چندین روز قبل از سفر که فرصت کافی دارید یک چک لیست تهیه نمایید و تمام لوازمی که نیاز است را درون آن بنویسید با این روش هم برای این سفر و هم برای سفرهای دیگر همیشه آماده خواهید بود بدون اینکه دچار استرس و نگرانی شوید.

مجموعه سه عددی چمدان الکسا مدل ALX880

۱- چمدان و یا کیف و ساک مورد نظر خود را که قرار است برای سفر آن را همراه ببرید کنار دست خود بگذارید. بهتر است یک چمدان بزرگ باشد . حال می توانید تمام فضای چمدان را در نظر بگیرید که چه میزان لباس و لوازم می توانید درون آن جای دهید و همچنین به فکر بازگشت و سوغاتی هایی که قرار است داخل چمدان جای دهید نیز باشید.

۲- در ادامه یک کاغذ و خودکار بردارید و شروع به یادداشت کردن برای لوازمی که در سفر نیاز است همراه تان باشد نمایید.

۳- ابتدا بهتر است لوازمی که بسیار ضروری هستند را داخل کاغذ بنویسید. بدون شک لوازم بهداشتی و لباس های زیر اولین و مهمترین و ضوری ترین لوازم هستند. شما می توانید بدون چند پالتو مختلف در سفر زندگی کنید اما بدون دارو و یا لوازم شخصی مانند مسواک نمی توانید.

۴- برای موارد و لوازمی که نیاز دارید پیش بینی نمایید و برنامه ریزی کنید. به طور مثال شاید بگویید در هتل شامپو و صابون موجود است اما می دانید که کیفیت چندان خوبی ندارد پس نیاز است که لوازم حمام خود را همراه داشته باشید در غیر این صورت در سفر مجبور به خرید آن می شوید و برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت.

راهنمای بستن چمدان

۵- لوازمی که نیاز دارید را داخل چمدان بچینید تا بدانید که چه میزان از فضای کیف و چمدان را به خود اختصاص می دهند  و چه میزان فضای خالی خواهد داشت که در این صورت بهتر می توانید همه چیز را بسنجید.

۶- پس از چیدمان لوازم ضروری و مورد نیاز نوبت به لوازم اضافی و شاید تجملی دیگر باشد. به طور مثال یک جفت کفش اضافی، برخی از لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ، لوازم آرایشی یا بازی های ویدیویی و هر چیز دیگری که به صورت جانبی نیاز دارید.

۷- حال شما توانسته اید یک چک لیست کامل را آماده نمایید. آن را کنار بگذارید و سپس روز بعد دوباره به آن نگاهی کنید در این جا اگر احساس کردید که برخی از اقلامی که نوشته اید چندان مورد نیاز هم نیستند می توانید آن را خط بزنید و یا شاید بخواهید مواردی را به آن اضافه نمایید.

۸-در نهایت زمانی که چک لیست خود را به صورت کامل آماده نمودید می توانید آن را به افراد دیگر نیز نشان دهید شاید نظر داشته باشند که برخی از اقلام دیگر را اضافه نمایید و یا شاید بگویند که برخی از لوازمی که نوشتید اضافی می باشند.

۹– حال شما یک چک لیست نهایی و کامل دارید که می توانید آن را با خیال آسوده نگه دارید و هر زمان سفر برای شما پیش آمد می توانید در کمترین و کوتاه ترین زمان ممکن خیلی سریع چمدان خود را آماده نمایید.

مجموعه سه عددی چمدان الکسا مدل ALX888

۱۰- مورد دیگری که وجود دارد این است که هنگامی که از سفر بازگشتید می توانید لیست خود را کمی تغییر دهید و مواردی که نیاز است اضافه کنید و موارد اضافی را خط بزنید تا همیشه و هر زمان برای بستن چمدان خود آماده باشید.

 

چرا برای بستن چمدان نیاز است که چک لیست آماده نماییم؟

به این دلیل که قبل از هر سفر دیگر نیازی به فکر کردن برای جمع کردن لوازم نباشیم همچنین تنگران کم امدن فضای چمدان را نداشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *