معرفی کیف و کوله پشتی

سایز چمدان و راهنمای کامل آن برای انتخاب صحیح و دقیق در سفرها

سایز چمدان

سایز چمدان و راهنمای کامل آن برای انتخاب صحیح و دقیق در سفرها

سایز چمدان و راهنمای کامل آن برای انتخاب صحیح و دقیق در سفرها

سایز چمدان

برای خرید چمدان ها بسیاری از قابلیت ها و ویژگی ها را باید مد نظر داشت. از این رو است که در هنگام خرید شاید کمی گیج شویم و نتوانیم به خوبی تصمیم گیری نماییم تا چه چیزی مناسب ما است و برای ما کاربرد خوبی دارد تا بتوانیم آن را خریداری نماییم.

مجموعه سه عددی چمدان الکسا مدل ALX2068 همراه با ساک دستی

همیشه هنگام خرید اولین چیزی که برای افراد مهم است قیمت چمدانی ست که خریداری می کنند و پس از آن به سراغ سایر معیارهای خود می روند تا برای خرید بررسی نمایند. اما در اینجا یه نکته ریزی و در عین حال مهمی وجود دارد و آن این است که قبل از اینکه رنج قیمت را انتخاب نمایید بهتر است ابتدا سایز چمدانی که می خواهید خریداری نمایید را انتخاب نمایید و سپس در گستره سایز مورد نظر می توانید سراغ چمدان ها بروید و رنج قیمت خود را انتخاب نمایید.

بهتر است ابتدا مشخص کنید که سفرهای شما معمولا چند روزه است و اینکه همیشه قرار است انفرادی سفر نمایید و یا اینکه دسته جمعی و خانوادگی و تعداد سه چهار نفر دیگر همراه شما خواهند بود. سفرهای شما قرار است همیشه هوایی باشد و یا اینکه با ماشین شخصی. دانستن و مشخص کردن تمامی این موارد می تواند به انتخاب حجم و اندازه چمدان به شما کمک نماید.

در ادامه به صورت کامل توضیح داده ایم که چند سایز چمدان وجود دارد و هر یک چه ظرفیتی دارند و برای سفر با چه وسیله ای مناسب می باشند. از همه مهم تر اینکه داخل چمدان ها چه چیزهایی می تواند جای گیرد تا بتوانید تخمین لوازم همراه خود را داشته باشید و در همین حین باید حواس شما به قوانین خطوط هوایی در مورد اندازه چمدان ها نیز باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

سایز چمدان

سایزبندی های مختلف چمدان

سایز چمدان ها به طور کل به ۳ دسته تقسیم می شوند:

۱- سایز  کابین ( “۱۸ تا “۲۲ اینچ؛  ارتفاع  ۵۳ تا ۵۶ سانتی متر )

در واقع کوچکترین سایز چمدان می باشد و با توجه به این موضوع که بسیار کوچک و کم حجم است خیلی راحت در سفرها می توان آن را همراه خود برد و برای حمل و نقل دردسر چندانی نکشید. زیرا هم در کابین هواپیما جای می گیرد و به قسمت بار منتقل نمی شود و هم درون اتومبیل فضای کمی را اشغال می کند. برای افرادی به صورت انفرادی سفر می کنند و یا اینکه سفر یک روزه دارند می تواند بسیار عالی باشد. درون این چمدان می توان لوازمی از جمله یک دست لباس، لوازم آرایشی و دارو بهداشتی و همچنین یکسری لوازم شخصی  را به صورت محدود و برای سفر یک روزه قرار داد.

 

۲- سایز متوسط ( “۲۳ تا “۲۷ اینچ؛  ارتفاع  ۶۱ تا ۶۸ سانتی متر )

این سایز این چمدان مناسب برای افرادی ست که سفر های چند روزه و یک هفته ای دارند و یا شاید سفر یک روزه دارند اما تعدادشان دو نفر می باشد.

 

۳- سایز بزرگ ( “۲۸ تا “۳۲ اینچ؛  ارتفاع  ۷۱ تا ۷۹ سانتی متر )

اگر قصد سفر به مدت بیش از یک هفته را دارید می تواند این سایز از چمدان پاسخگوی نیاز شما باشد. همچنین شاید سفر شما مدت کوتاهی داشته باشد اما تعداد افرادی که لوازم خود را داخل چمدان قرار می دهند سه یا چهار نفر باشند. اما اگر این سایز از چمدان را خریداری می نمایید و سفرهای خارج از کشور داردید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که خطوط هوایی بین المللی یکسری از قوانین جدید را برای این دسته از چمدان های بزرگ اعمال کرده است.

اگر سفرهای شما داخلی است و مطمئن هستید که اندازه چمدان برای شما دردسر ایجاد نمی کند می توانید از برندهایی چمدان بزرگ را خریداری نمایید که تا ارتفاع ۸۶ سانتی متر را به شما ارائه می دهند.

برای اندازه گیری ارتفاع چمدان نیاز است که اندازه گیری را از پایین چرخ ها تا بالای بدنه چمدان انجام دهید. دسته چمدان جزو این اندازه گیری محسوب نمی شود.

 

سایز چمدان

سایز بندی چمدان ها برا اساس نوع استفاده

در این قسمت بازه های جزئی تر چمدان از “۱۸ تا “۳۲ اینچ قرار دارد که توضیحات کامل در مورد آن ارائه شده است:

چمدان خلبانی یا بیزینسی چرخ دار

افرادی که می خواهند در سفرهای خود چمدان کوچک و کم حجم همراه خود داشته باشند تا بتوانند خیلی ساده آن را حمل کنند و همچنین دارای چرخ باشد تا در فرودگاه و هواپیما بتوان آن را حمل نمود بهتر است به دنیال این سبک باشند.

چمدان هایی که چرخ دارند گاهی برای قرار گرفتن زیر صندلی ها نیز طراحی شده اند زیرا به قدری کوچک هستند که می توان در زیر صندلی قرار داد و یا اینکه در داخل مخازن بار که در بالای سر هر فرد تعبیه شده به سادگی جای می گیرند. در این چمدان ها می توان یک دست لباس کامل رسمی همراه با اکسسوری ها قرار داد، کتاب و مجله و دارو و لوازم شخصی و بهداشتی دیگر نیز می تواند موارد دیگری باشد که هر فرد در هنگام سفر به آن ها نیاز دارد.

 

“۱۸ تا “۲۰ اینچ؛ چمدان های معمول برای حمل

یکی از پر استفاده ترین اندازه چمدان ها، چمدان در بازه  ۱۸ –۲۰ می باشد که در میان تولید کنندگان چمدان  به سایز و اندازه استاندارد برای پروازهای بین المللی معروف می باشد. این سبک از چمدان در عین اینکه بسیار کوچک و کم حجم است اما استفاده بسیاری دارد و در واقع فروش خوبی هم نیز دارد. این چمدان ها برای افرادی که سفرهای ۱الی ۲ روز دارند بسیار مناسب است.

زیرا فضای جاداری دارد و می تواند هر گونه از لوازم شما برای ۲ روز درون خود جای دهد. به طور مثال: لباس های گوناگون، یک جفت کفش و لوازم آرایشی و بهداشتی و شخصی دارند.

 

“۲۱ تا “۲۲ اینچ؛ چمدان با اندازه متوسط

در میان افرادی که خریدار چمدان هستند این سایز چمدان بسیار محبوب می باشد خصوصا برای سفرهای هوایی. اندازه ای دارد که می تواند برای حمل و نقل در پروازهای بین المللی مناسب باشد.

اگر برای آخر هفته و سفر نیاز به یک چمدان دارید و یا جزو افرادی هستید که برای مشاغل مختلف ناچار به سفرهای بسیار هستند می توانید با خیال آسوده این سایز از چمدان را خریداری نمایید. لوازمی که می توانید داخل این چمدان قرار دهید شامل: یک دست کت و شلوار، یک جفت کفش و لوازم آرایشی بهداشتی. همچنین معمولا چمدان ها دارای قابلیت افزایش حجم هستند که حجم چمدان را حدود ۲ تا ۴ اینچ اضافه می نماید.

 

سایز چمدان

راهنمای سایز بندی چمدان

“۲۳ تا “۲۴ اینچ؛ چمدان کوچک استاندارد

اگر به دنبال چمدانی سفری هستید اما تمایل دارید که از اندازه های معمول کوچک باشد تا بتوانید ساده تر آن را حمل نمایید این گزینه برای شما می تواند عالی باشد. اما این موضوع را باید بدانید که این اندازه از چمدان را دیگر نمی توان داخل کابین هواپیما همراه با خود برد زیرا اندازه بزرگتری دارد و جای گیر خواهد بود. این چمدان برای سفرهای ۳ تا ۵ روز مناسب می باشد. اکثر چمدان هایی که این اندازه را دارند  درون آن ها شامل ۲ فضای مناسب برای قرار دادن لباس می باشد.

 

“۲۵ تا “۲۷ اینچ؛ چمدان متوسط استاندارد

پر استفاده ترین چمدان در محدوده سایز متوسط می باشد. این چمدان  معمولا برای سفرهای ۵ تا ۷ روز یا بیشتر مناسب می باشد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که جای گرفتن لوازم داخل چمدان بستگی به نوع جای دادن آن ها توسط شما می باشد.

این اندازه از چمدان فضای بسیاری برای قرار دادن لباس های مختلف از جمله نازک و ضخیم، کفش و لوازم آرایشی بهداشتی  دارد. اگر به صورت دقیق تر بخواهیم بگوییم برای دو لباس پشمی ضخیم و تا چهار دست لباس می تواند جای داشته باشد.

 

چمدان الکسا مدل ALX888 سایز بزرگ

“۲۸ تا “۳۲ اینچ؛ چمدان بزرگ استاندارد

این سایز از چمدان ها بسیار بزرگ می باشند و بیشتر برای افرادی که سفرهای بیش از یک هفته دارند و یا سفر سه روز با تعداد افراد زیاد را در پیش دارند، مناسب می باشند در واقع اگر به فکر سفر خانوادگی هستید می توان گفت که هیچ نگرانی برای کمبود جا برای لوازم نخواهید داشت.

در واقع ظرفیت این چمدان ها بسیار بالاست و می توانید هر چیزی که نیاز دارید را بدون در نظر گرفتن محدودیت همراه با خود ببرید.

پس باید این واقعیت را در نظر داشت که اگر سفر شما کوتاه مدت است و یا انفرادی سفر می کنید پر کردن ظرفیت این چمدان سخت خواهد بود و نیمی از آن خالی خواهد ماند.

این موضوع را در نظر داشته باشید که برخی از خطوط هوایی برای این دسته از چمدان های خیلی بزرگ محدودیت هایی را ایجاد می کنند که ممکن است در طول سفر و شاید حتی در همان ابتدای سفر برای شما دردسر ایجاد نماید.

خصوصا اینکه علاوه بر فضای معمولی چمدان از زیپ افزایش ظرفیت چمدان نیز استفاده نمایید که حجم بیشتری از لوازم را بخواهید درون آن جای دهید.

چمدان هایی با این سایز نیاز است که حتما دارای ۴ چرخ برای حمل باشند زیرا سنگین هستند و حمل آن با دو چرخ بسیار مشکل خواهد. موضوع دیگر وجود دسته های محکم و آلومینیومی است که حین حمل دچار شکستگی ناگهانی نشود و بتواند مستحکم باشد.

 

سایر بزرگ چمدان برای چه افرادی مناسب است؟

برای افرادی که سفرهای بیش از یک هفته ای دارند و یا اینکه به صورت چند نفره به سفر می روند

چمدان سایز کابین چیست؟

به کوچکترین سایز چمدان گفته می شود که می توان در کابین هواپیما همراه با خود حمل نمود

چمدان خلبانی به کدام دسته گفته می شود؟

به سایز کوچک چمدان گفته می شود که هم حجم و فضای کمی را اشغال می کند و هم حمل آن آسان می باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *